Kontakta oss gärna

Kontakter entreprenad

På Sandahls Entreprenad hjälper vi dig med allt inom entreprenad och anläggning. Här hittar du din kontakt på respektive ort.

Sandahls Entreprenad AB

Mattias Svensson

VD
0370-51 60 73
0733-73 60 73
mattias.svensson@sandahls.com

Adela Muratovic

Ekonomiansvarig
0370-51 60 23
0733-73 60 23
adela.muratovic@sandahls.com

Louise Johansson Malmström

Kvalitets- och verksamhetskoordinator
0370-51 60 37
0733-73 60 37
louise.johanssonmalmstrom@sandahls.com

Thomas Wennberg

Arbetschef Transport & Recycling / Tank & Slam
0370-51 60 70
0733-73 60 70
thomas.wennberg@sandahls.com

Michael Svensson

Arbetschef Ballast & Betongbolaget
0370-51 60 68
0733-73 60 68
michael.svensson@sandahls.com

Mårten Hernbrandt

Produktionschef Specialbetong (injektering, inspektioner)
0733-73 60 74
marten.hernbrant@sandahls.com

Maria Starby

Lön- och HR-frågor
0733-73 60 71
maria.starby@sandahls.com

Inger Emanuelsson

Kundreskontra
0733-73 60 13
inger.emanuelsson@sandahls.com

Mikael Pålsson

Arbetschef Anläggning/Drift

0370-51 66 88

0733-73 66 88

mikael.palsson@sandahls.com

Christofer Friberg

Mätchef/Produktionschef Anläggning

0733-73 66 90

christofer.friberg@sandahls.com

Andreas Johannesson

Entreprenadingenjör Anläggning

0370-51 60 78

0733-73 60 78

andreas.johannesson@sandahls.com

Mattias Smedberg

Platschef Anläggning

0733-73 66 08

mattias.smedberg@sandahls.com

Henrik Sommansson

Platschef Drift

0733-73 60 39

henrik.sommansson@sandahls.com

Sandahls Grus & Asfalt AB

Johan Helgesson

VD

076-106 69 01
johan.helgesson@asfalt.nu

Ingela Kindahl

Ekonomiansvarig

070-960 35 29
ingela.kindahl@asfalt.nu

Christer Brorsson

Arbetschef Västra Götaland

076-610 49 52
christer.brorsson@asfalt.nu

Anders Kullgren

Avdelning Västra Götaland
Göteborg, närområde

070-216 99 75
anders.kullgren@asfalt.nu 

Stefan Engblad

Avdelning Västra Götaland
Göteborg, närområde

070-545 99 30
stefan.engblad@asfalt.nu

Christer Pettersson

Avdelning Västra Götaland
Trafikverket

070-397 58 06
christer.pettersson@asfalt.nu

Jonathan Haglund

Avdelning Västra Götaland
Kungsbacka, Marks kommun & Svenljunga

072-350 70 77
jonathan.haglund@asfalt.nu

Magnus Nyblom

Avdelning Västra Götaland
Trafikverket

076-106 69 07
magnus.nyblom@asfalt.nu

Mikael Malm

Arbetschef Småland
Nässjö/Vetlanda

076-106 69 03
mikael.malm@asfalt.nu

Angelica Tapper

Avdelning Småland
Jönköping

076-610 49 46
angelica.tapper@asfalt.nu

Johan Malm

Avdelning Småland
Habo/Vaggeryd

076-106 69 05
johan.malm@asfalt.nu

Patric Karlsson

Avdelning Småland
Jönköping

070-223 35 27
patric.karlsson@asfalt.nu

Isac Johansson

Avdelning Småland
Jönköping

076-106 69 02
isac.johansson@asfalt.nu

Matthias Linnell

Avdelning Småland
Värnamo/Vestbo

076-106 69 40
matthias.linnell@asfalt.nu

Jörgen Olausson

Asfaltlaboratoriet
Hok

070-295 00 66
jorgen.olausson@asfalt.nu

Tobias Torstensson

Asfaltlaboratoriet
Hok

076-393 87 87
tobias.torstensson@asfalt.nu

Daniel Johansson

Asfaltlaboratoriet
Östad/Alingsås

072-396 61 13
daniel.johansson@asfalt.nu

Betongbolaget Sweden AB

Michael Svensson

Arbetschef

0370-51 60 68

0733-73 60 68

michael.svensson@sandahls.com

Jesper Gumaelius

AD (Ansvarig Driftledare)

0370-51 66 00

0733-73 66 04

jesper.gumaelius@sandahls.com

Alexander Svensson

Stf AD (Ställföreträdande Ansvarig Driftledare)

0370-51 66 00

0733-73 66 03

alexander.svensson@sandahls.com

Leif Bång

Pumpmaskinist

0733-73 64 28

leif.bang@sandahls.com

Anderstorp

Thomas Wennberg

Arbetschef Transport & Recycling/Tank & slam

0370-51 60 70

0733-73 60 70

thomas.wennberg@sandahls.com

Robert Sejdhage

Platschef/Transportledare Transport & Recycling

0370-51 60 31

0733-73 60 31

robert.sejdhage@sandahls.com

Kristoffer Dahlberg

Transportledare Transport & Recycling

0733-73 60 33

kristoffer.dahlberg@sandahls.com

Tommi Sorsa

Platschef/Transportledare Tank & Slam

0370-51 60 36

0733-73 60 36

tommi.sorsa@sandahls.com

Bo Eriksson

Transportledare Tank & Slam
Stf Platschef

0733-73 60 35

bo.eriksson@sandahls.com

Sara Kurtsson

Transportledare Tank & Slam

0733-73 66 10

sara.kurtsson@sandahls.com

Lena Broling

Administratör Tank & Slam

0733-73 71 22

lena.broling@sandahls.com

Hyltebruk

Thomas Wennberg

Arbetschef/platschef Transport & Recycling/Tank&Slam

0370-51 60 70

0733-73 60 70

thomas.wennberg@sandahls.com

Kristoffer Dahlberg

Transportledare Transport & Recycling

0733-73 60 33

kristoffer.dahlberg@sandahls.com

Karlskrona

Mårten Hernbrandt

Produktionschef Specialbetong

0370-51 60 74

0733-73 60 74

marten.hernbrandt@sandahls.com

Kristianstad

Mårten Hernbrandt

Produktionschef Specialbetong

0370-51 60 74

0733-73 60 74

marten.hernbrandt@sandahls.com

Ljungby

Thomas Wennberg

Arbetschef Transport & Recycling/Tank & Slam

0370-51 60 70

0733-73 60 70

thomas.wennberg@sandahls.com

Ola Johansson

Platschef/Transportledare Tank & Slam

0370-51 60 32

0733-73 60 32

ola.johansson@sandahls.com

Skillingaryd

Thomas Wennberg

Arbetschef Transport & Recycling/Tank & Slam

0370-51 60 70

0733-73 60 70

thomas.wennberg@sandahls.com

Robert Sejdhage

Platschef/Transportledare Transport & Recycling

0370-51 60 31

0733-73 60 31

robert.sejdhage@sandahls.com

Henrik Jalonen

Transportledare Transport & Recycling

0733-73 60 77

henrik.jalonen@sandahls.com

Värnamo

Mikael Pålsson

Arbetschef Anläggning/Drift

0370-51 66 88

0733-73 66 88

mikael.palsson@sandahls.com

Christofer Friberg

Mätchef/Produktionschef Anläggning

0733-73 66 90

christofer.friberg@sandahls.com

Andreas Johannesson

Entreprenadingenjör Anläggning

0370-51 60 78

0733-73 60 78

andreas.johannesson@sandahls.com

Mattias Smedberg

Platschef Anläggning

0733-73 66 08

mattias.smedberg@sandahls.com

Henrik Sommansson

Platschef Drift

0733-73 60 39

henrik.sommansson@sandahls.com

Michéle Andersson

Arbetsledare Anläggning

0733-73 67 05

michele.andersson@sandahls.com

Claes Rosenqvist

Arbetsledare Drift

0733-73 66 31

claes.rosenqvist@sandahls.com

Thomas Wennberg

Arbetschef Transport & Recycling/Tank & Slam

0370-51 60 70

0733-73 60 70

thomas.wennberg@sandahls.com

Michael Svensson

Arbetschef Ballast & Betongbolaget
0370-51 60 68
0733-73 60 68
michael.svensson@sandahls.com