Kontakta oss gärna

Kontakter logistik

På Sandahls Logistik hjälper vi dig med allt inom väg- och järnvägstransporter. Här hittar du din kontakt på respektive ort.

Sandahls Goods & Parcel AB

Johan Ebefors

VD Sandahls Goods & Parcel
0733-73 60 90
johan.ebefors@sandahlsbolagen.se

 

Per Gustavsson

Försäljningschef Sandahls Goods&Parcel

0733-73 60 75
per.gustavsson@sandahlsbolagen.se

 

Kenneth Fredriksson

Ekonomichef Sandahls Goods & Parcel
0733-73 60 15
kenneth.fredriksson@sandahlsbolagen.se

 

Kristina Brosjö

Sälj- och marknadskoordinator
0733-73 60 59
kristina.brosjo@sandahlsbolagen.se

 

Maria Nelander

Ekonomi

0733-73 60 02

maria.nelander@sandahlsbolagen.se

Camilla Nielsen

Löneadm/utbildning

0733-73 60 14

camilla.nielsen@sandahlsbolagen.se

 

Anna Calan

Ekonomi/löneadm

0733-73 60 29

anna.calan@sandahlsbolagen.se

Mats Wisth  

Trafikansvarig södra-mellan Sverige
0733-73 60 56
mats.wisth@sandahlsbolagen.se

 

Ulf Blomquist

Säljare Småland
0733-73 60 72
ulf.blomqvist@sandahlsbolagen.se

 

Patrik Theander

Säljare västra Sverige
0733-73 60 24
patrik.theander@sandahlsbolagen.se

Henrik Ståhlberg

Säljare Stockholm/Mälardalen
0733-73 60 28
henrik.stahlberg@sandahlsbolagen.se

Fredrik Linnér

Säljare Södra Sverige
0733-73 60 42
fredrik@sandahlsbolagen.se

Jan-Erik Nilsson

Säljare Norra Sverige
0733-73 60 63
jan-erik@sandahlsbolagen.se

Sandahls Fulload AB

Micael Olsson

VD

0733-73 65 00
micael.olsson@sandahlsbolagen.se

Lena Olofsson

Ekonomi/HR

0733-73 65 02
lena.olofsson@sandahlsbolagen.se

Tommy Stengl

Transportledning, Fordon- och lager

0733-73 65 03
tommy.stengl@sandahlsbolagen.se

Sven-Inge Lind

Transportledning

0733-73 65 04
sven-inge.lind@sandahlsbolagen.se

Cecilia Magnesjö

Administration

0733-73 65 07
cecilia.magnesjo@sandahlsbolagen.se

Real Rail Sweden AB

David Sandahl

VD
0733-73 67 10
david.sandahl@realrail.se

 

Madeleine Svensson

Ekonomi

0370-51 60 25

madeleine.svensson@sandahlsbolagen.se

Carola Ljungskog

Administration

0733-73 60 19

carola.ljungskog@sandahlsbolagen.se

Pär Åke Persson

Produktionschef
0733-73 6716
par-ake@realrail.se

 

Jan Wester

Fordonsansvarig/Trafikledare
0733-73 67 17
jan.wester@realrail.se

Johan Nilsson

Planchef
0733-73 67 18
johan.nilsson@realrail.se

 

Sören Johansson

Trafikledare
0733-73 67 12
soren.johansson@realrail.se

 

Ulf Eklind

Trafikledare
0733-73 67 13
ulf.eklind@realrail.se

 

Joacim Persson

Logistikansvarig Volvo
0733-73 67 14
Joacim.persson@realrail.se

Daniel Råneberg

Trafikledare
0733-73 67 19
daniel@raneberg@realrail.se

Sävsjö Transport AB

Johannes Klasson

Platschef
0761-28 12 46
johannes@savsjotrp.se

Jonas Karmefors

Transportförmedling
0382-525 34
jonas@savsjotrp.se

Magnus Grahn

Hustransporter, Bud- & Expresskörningar
0705-21 02 31
magnus@savsjotrp.se

Klas Brogård

Flisbilar, Skogs-biprodukter
0761-281204
klas@savsjotrp.se

Anders Brogård

Fordon, säkerhet & fastighet
0382-525 45
anders@savsjotrp.se

Stig Mallander

Fordon
0382-525 42
stig@savsjotrp.se

Åsa Lindström

Ekonomi
0382-525 46
asa@savsjotrp.se

Karin Karlsson

Ekonomi
0382-525 47
karin@savsjotrp.se

Dan Jönsson

Personalchef
0703-21 40 95
dan.jonsson@savsjotrp.se

Ulf Blomqvist

VD
Vx: 0382-123 40
ulf@savsjotrp.se

Skogströms Termo & Logistik AB

Steen Skogström

VD/Platschef Alvesta
0709-15 68 00
steen@stlogistik.se

Emil Winberg

Platschef Jönköping
036-445 601
emil@stlogistik.se

Johan Andréen

Trafikledare Alvesta
0472-162 34
johan@stlogistik.se

Kristoffer Lönnergård

Trafikledare Alvesta
0472-162 32
kristoffer@stlogistik.se

Hampus Andréen

Trafikledare Alvesta
0472-162 33
hampus@stlogistik.se

Dennis Färm

Transportledare Alvesta
036-445 605
ove@stlogistik.se

Ann-Christin Skogström

Administration
0472-162 36
ann-christin@stlogistik.se

Johanna Andréen

Administration
0472-162 35
johanna@stlogistik.se

Bo Uppman Transport AB

Bokning

Journummer: 0451-775100
Bokningsmail: booking@uppmantransport.se

Tomas Nilsson

VD
0709-25 63 10
tomas@uppmantransport.se

Nicolas Magnusson

Administratör
0709-25 63 08
nicolas@uppmantransport.se

Daniel Lundholm

Trafikledare, Helsingborg
0709-25 63 02
daniel.lundholm@uppmantransport.se

Niklas Hammarroth

Trafikledare, Helsingborg
0733-73 60 41
niklas.hammarroth@sandahlsbolagen.se

Mikael Jernberg

Trafikledare, Söderhamn

0703-60 00 71

mikael.jernberg@uppmantransport.se

Jimmy Kollin

Trafikledare, Söderhamn

0709-25 63 18

jimmy@uppmantransport.se

Trafikkontor - Värnamo

Helen Lönnkvist

Platschef

0733-73 60 16
helen.lonnkvist@sandahlsbolagen.se

Erik Andersson

Trafikledare

0733-73 60 45
erik.andersson@sandahlsbolagen.se

Lars Wilson

Trafikledare

0733-73 60 46
lars.wilson@sandahlsbolagen.se

Jesper Ekström

Trafikledare

0733-73 60 49
jesper.ekstrom@sandahlsbolagen.se

Johan Eklund

Trafikledare

0733-73 60 12
johan.eklund@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor - Skillingaryd

Claes Hjalmarsson

Platschef

0733-73 60 53
claes.hjalmarson@sandahlsbolagen.se

Andreas Johansson

Trafikledare

0733-73 60 47
andreas.johansson@sandahlsbolagen.se

Martin Ebefors

Trafikledare

0733-73 60 48
martin.ebefors@sandahlsbolagen.se

Daniel Gustavsson

Trafikledare

0733-73 60 65
daniel.gustavsson@sandahlsbolagen.se

Marie Frisk

Administratör  

0733-73 60 52
marie.frisk@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Alvesta

Steen Skogström

VD/Platschef Alvesta
0709-15 68 00
steen@stlogistik.se

 

Johan Andréen

Trafikledare Alvesta
0472-162 34
johan@stlogistik.se

Kristoffer Lönnergård

Trafikledare Alvesta
0472-162 32
kristoffer@stlogistik.se

Hampus Andréen

Trafikledare Alvesta
0472-162 33
hampus@stlogistik.se

Dennis Färm

Transportledare Alvesta
036-445 605
ove@stlogistik.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Göteborg

Kundtjänst

031-52 68 23

goteborgkombi@sandahlsbolagen.se

Patrik Theander

Platschef

0733-73 60 24
patrik.theander@sandahlsbolagen.se

Tryggve Tångeskog

Trafikledare

0733-73 60 97
tryggve.tangeskog@sandahlsbolagen.se

Tony Göransson

Trafikledare

0733-73 60 98
tony.goransson@sandahlsbolagen.se

Zoran Radulovic

Trafikledare

0733-73 60 80
zoran.radulovic@sandahlsbolagen.se

Peter Pettersson

Trafikledare

0733-73 60 88
peter.pettersson@sandahlsbolagen.se

Rickard Lorentsson

Trafikledare
0733-73 60 27
rickard.lorentsson@sandahlsbolagen.se

Lars Östman

Trafikledare
0733-73 60 04
lars.ostman@sandahlsbolagen.se

Lars-Gunnar Törnell

Fordonsamordnare, Göteborg

0733-73 60 83
lars.gunnar@sandahlsbolagen.se

Linda Bergström

Administratör

0733 - 73 60 89
linda.bergstrom@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Helsingborg

Niklas Hammarroth

Trafikledare

0733-73 60 41
niklas.hammarroth@sandahlsbolagen.se

Görgen Streijffert Rönde

Transportledare
0733-73 60 03
gorgenstreijffert@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Jönköping

Björn Wallentin

Platschef

0733-73 60 55
bjorn.wallentin@sandahlsbolagen.se

Jonas Lindberg

Trafikledare

0733-73 60 43
jonas.lindberg@sandahlsbolagen.se

Hans Malm

Terminalförman/Trafikledare

0733- 73 60 44
hans.malm@sandahlsbolagen.se

Sandra Sjökvist

Administratör

0733-73 60 64
sandra.sjokvist@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Luleå

Kundtjänst

0920-25 30 01
info@luleakombiterminal.se

Jan Pettersson

Platschef, Trafikansvarig Norrland

0733-73 60 91
jan.pettersson@sandahlsbolagen.se

Tobias Johansson

Trafikledare

0733-73 60 84
tobias.johansson@sandahlsbolagen.se

Magnus Rönnqvist

Trafikledare

0733-73 60 51
magnus.rönnqvist@sandahlsbolagen.se

Jonas Rydberg

Trafikledare

0733-73 60 92
jonas.rydberg@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Sundsvall

Kundtjänst

0733-73 62 90
sundsvallkombi@sandahlsbolagen.se

Anders Nygren

Platschef

0733-73 60 93
anders.nygren@sandahlsbolagen.se

Andre Snickars

Trafikledare & Fordonsansvarig

0733-73 60 34
andre.snickars@sandahlsbolagen.se

Erik Alexi

Trafikledare

0733-73 60 86
erik.alexi@sandahlsbolagen.se

Owe Nordqvist

Trafikledare

0733-73 60 94
ove.nordqvist@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Söderhamn

Jimmy Kollin

Trafikledare, Söderhamn

0709-25 63 18

jimmy@uppmantransport.se

 

Mikael Jernberg

Trafikledare, Söderhamn

0703-60 00 71

mikael.jernberg@uppmantransport.se

Trafikkontor/Kombiterminal - Umeå

Kundtjänst

0733-73 60 85

umeakombiterminal@sandahlsbolagen.se

Erik Lögdström

Platschef

0733-73 60 95
erik.logdstrom@sandahlsbolagen.se

Jonny Berglund

Trafikledare

0733-73 60 96
jonny.berglund@sandahlsbolagen.se

Adam Fältskog

Trafikledare

0733-73 60 87
adam.faltskog@sandahlsbolagen.se

Timmy Lundström

Trafikledare

0733-73 60 54 
timmy@sandahlsbolagen.se

Trafikkontor - Jönköping Skogströms

Emil Winberg

Platschef Jönköping
036-445 601
emil@stlogistik.se