Kontakta oss gärna

Kontakter logistik

På Sandahls Logistik hjälper vi dig med allt inom väg- och järnvägstransporter. Här hittar du din kontakt på respektive ort.

Sandahls Goods & Parcel AB

Magnus Nilsson

VD Sandahls Goods & Parcel
010-1102201
magnus.nilsson@sandahls.com

 

Per Gustavsson

Försäljningschef Sandahls Goods&Parcel

0733-73 60 75
per.gustavsson@sandahls.com

 

Kenneth Fredriksson

Ekonomichef Sandahls Goods & Parcel
0733-73 60 15
kenneth.fredriksson@sandahls.com

 

Kristina Brosjö

Sälj- och marknadskoordinator
0733-73 60 59
kristina.brosjo@sandahls.com

 

Maria Nelander

Ekonomi

0733-73 60 02

maria.nelander@sandahls.com

Camilla Nielsen

Löneadm/utbildning

0733-73 60 14

camilla.nielsen@sandahls.com

 

Anna Calan

Ekonomi/löneadm

0733-73 60 29

anna.calan@sandahls.com

Mats Wisth  

Trafikansvarig södra-mellan Sverige
0733-73 60 56
mats.wisth@sandahls.com

 

Ulf Blomquist

Säljare Småland
0733-73 60 72
ulf.blomqvist@sandahls.com

 

Patrik Theander

Säljare västra Sverige
0733-73 60 24
patrik.theander@sandahls.com

Henrik Ståhlberg

Säljare Stockholm/Mälardalen
0733-73 60 28
henrik.stahlberg@sandahls.com

Fredrik Linnér

Säljare Södra Sverige
0733-73 60 42
fredrik.linner@sandahls.com

Jan-Erik Nilsson

Säljare Norra Sverige
0733-73 60 63
jan-erik.nilsson@sandahls.com

Andreas Kallin

Säljare Småland
0733-736753
andreas.kallin@sandahls.com

Karin Cederberg

Säljare Västra Sverige
0733-736754
Karin.cederberg@sandahls.com

Sandahls Fulload AB

Micael Olsson

VD

0733-73 65 00
micael.olsson@sandahls.com

Lena Olofsson

Ekonomi/HR

0733-73 65 02
lena.olofsson@sandahls.com

Tommy Stengl

Transportledning, Fordon- och lager

0733-73 65 03
tommy.stengl@sandahls.com

Sven-Inge Lind

Transportledning

0733-73 65 04
sven-inge.lind@sandahls.com

Cecilia Magnesjö

Administration

0733-73 65 07
cecilia.magnesjo@sandahls.com

Sandahls Vårgårda AB

Magnus Nilsson

VD/Trafik
010-1102201
magnus.nilsson@sandahls.com

 

Peter Holgersson

Marknad/Försäljning/Trafik

010-1102208

peter.holgersson@sandahls.com

Sophia Ohlsson

Ekonomi

010-1102204

sophia.ohlsson@sandahls.com

Frida Eriksson

HR/Personal
010-1102206
frida.eriksson@sandahls.com

 

Elin Klerebrink

Marknad/Försäljning
010-1102207
elin.klerebrink@sandahls.com

Jonas Jonson

Lager Vårgårda

010-1102231
Jonas.jonson@sandahls.com

 

Britt-Marie Nilsson

Reklamation/Kvalitet
010-1102209
britt-marie.nilsson@sandahls.com

 

Daniel Brorsson

IT
010-1102255
daniel.brorsson@sandahls.com

 

Johan Börjesson

Lager Vara
010-1102235
johan.borjesson@sandahls.com

Andreas Josefsson

Trafikledare
010-1102259
andreas.josefsson@sandahls.com

Björn Josefsson

Trafikledare
010-1102261
bjorn.josefsson@sandahls.com

Daniel Ingemarsson

Trafikledare
010-1102253
daniel.ingemarsson@sandahls.com

Henrik Larsson

Trafikledare
010-1102223
henrik.larsson@sandahls.com

Jan-Erik Johansson

Trafikledare
010-1102252
janne.johansson@sandahls.com

Karin Eriksson

Trafikledare
010-1102257
karin.eriksson@sandahls.com

Leif Liljegren

Trafikledare
010-1102263
leif.liljegren@sandahls.com

Mikael Maltinger

Trafikledare
010-1102288
mikael.maltinger@sandahls.com

Stefan Gustafsson

Trafikledare
010-1102262
stefan.gustafsson@sandahls.com

Emelie Olausson

Administration
010-1102225
emelie.olausson@sandahls.com

Jessica Pehrson

Administration
010-1102224
jessica.pehrson@sandahls.com

Helene Nilsson

Administration
010-1102251
helene.nilsson@sandahls.com

Fredrik Johansson

Fordon
010-1102202
fredrik.johansson@sandahls.com

Real Rail Sweden AB

David Sandahl

VD
0733-73 67 10
david.sandahl@realrail.se

 

Madeleine Svensson

Ekonomi

0370-51 60 25

madeleine.svensson@sandahls.com

Carola Ljungskog

Administration

0733-73 60 19

carola.ljungskog@sandahls.com

Pär Åke Persson

Produktionschef
0733-73 6716
par-ake@realrail.se

 

Jan Wester

Fordonsansvarig/Trafikledare
0733-73 67 17
jan.wester@realrail.se

Johan Nilsson

Planchef
0733-73 67 18
johan.nilsson@realrail.se

 

Sören Johansson

Trafikledare
0733-73 67 12
soren.johansson@realrail.se

 

Ulf Eklind

Trafikledare
0733-73 67 13
ulf.eklind@realrail.se

 

Joacim Persson

Logistikansvarig Volvo
0733-73 67 14
Joacim.persson@realrail.se

Daniel Råneberg

Trafikledare
0733-73 67 19
daniel@raneberg@realrail.se

Mohlins Åkeri AB

Tomas Nilsson

Platschef

0709-25 63 10
tomas@uppmantransport.se

Eddie Mohlin

Produktionskoordinator

0703-12 36 10

eddie@mohlinsakeri.se

Jerry Mohlin

Trafikledare söder-norr, kvittenser

0703-12 36 15
jerry@mohlinsakeri.se

Tony Klang

Trafikledare norr-söder

0703-12 36 22
tony@mohlinsakeri.se

Carina Armbäck Sjöstrand

Ekonomiansvarig, avräkningar, kundfakturor, lön och IT ansvarig

0435-540 58
carina@mohlinsakeri.se

Trafikkontor - Värnamo

Helen Lönnkvist

Platschef

0733-73 60 16
helen.lonnkvist@sandahls.com

Erik Andersson

Trafikledare

0733-73 60 45
erik.andersson@sandahls.com

Lars Wilson

Trafikledare

0733-73 60 46
lars.wilson@sandahls.com

Jesper Ekström

Trafikledare

0733-73 60 49
jesper.ekstrom@sandahls.com

Johan Eklund

Trafikledare

0733-73 60 12
johan.eklund@sandahls.com

Trafikkontor - Jönköping

Emil Winberg

Platschef 
072-185 41 60
emil.winberg@sandahls.com

 

Kimberly Isaksson

Trafikledare

072-185 41 50

Kimberly.Isaksson@sandahls.com

Pontus Sandin

Förman utlastning/drift/fordon

Tel 072-185 41 41

pontus.sandin@sandahls.com

Trafikkontor - Skillingaryd

Andreas Johansson

Platschef

0733-73 60 47
andreas.johansson@sandahls.com

Martin Ebefors

Trafikledare

0733-73 60 48
martin.ebefors@sandahls.com

Daniel Gustavsson

Trafikledare

0733-73 60 65
daniel.gustavsson@sandahls.com

Marie Frisk

Administratör  

0733-73 60 52
marie.frisk@sandahls.com

Trafikkontor - Sävsjö

Johannes Klasson

Platschef
0761-28 12 46
johannes.klasson@sandahls.com

Jonas Karmefors

Transportförmedling
0382-525 34
jonas.karmefors@sandahls.com

Magnus Grahn

Hustransporter, Bud- & Expresskörningar
0705-21 02 31
magnus.grahn@sandahls.com

Klas Brogård

Flisbilar, Skogs-biprodukter
0761-281204
klas.brogard@sandahls.com

Anders Brogård

Fordon, säkerhet & fastighet
0382-525 45
anders.brogard@sandahls.com

Stig Mallander

Fordon
0382-525 42
stig.mallander@sandahls.com

Karin Karlsson

Administratör
0382-525 46
karin.karlsson@sandahls.com

Trafikkontor - Alvesta

Emil Winberg

Platschef

072-185 41 60

Emil.winberg@sandahls.com

 

 

Hampus Andréen

Trafikledare
0472-162 33

Hampus.Andreen@sandahls.com

Johan Andréen

Trafikledare
0472-162 34

Johan.Andreen@sandahls.com

Dennis Färm

Fordonsansvarig/Trafikledare

0472-162 36

Dennis.farm@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Göteborg

Kundtjänst

031-52 68 23

goteborgkombi@sandahls.com

Patrik Theander

Platschef

0733-73 60 24
patrik.theander@sandahls.com

Tryggve Tångeskog

Trafikledare

0733-73 60 97
tryggve.tangeskog@sandahls.com

Tony Göransson

Trafikledare

0733-73 60 98
tony.goransson@sandahls.com

Zoran Radulovic

Trafikledare

0733-73 60 80
zoran.radulovic@sandahls.com

Peter Pettersson

Trafikledare

0733-73 60 88
peter.pettersson@sandahls.com

Rickard Lorentsson

Trafikledare
0733-73 60 27
rickard.lorentsson@sandahls.com

Lars Östman

Trafikledare
0733-73 60 04
lars.ostman@sandahls.com

Lars-Gunnar Törnell

Fordonsamordnare, Göteborg

0733-73 60 83
lars.gunnar.tornell@sandahls.com

Linda Bergström

Administratör

0733 - 73 60 89
linda.bergstrom@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Helsingborg

Tomas Nilsson

Platschef
0709-25 63 10
tomas.nilsson@sandahls.com

Nicolas Magnusson

Administratör
0709-25 63 08
nicolas.magnusson@sandahls.com

Daniel Lundholm

Trafikledare, Helsingborg
0709-25 63 02
daniel.lundholm@sandahls.com

Niklas Hammarroth

Trafikledare

0733-73 60 41
niklas.hammarroth@sandahls.com

Görgen Streijffert Rönde

Transportledare
0733-73 60 03
gorgen.streijffert@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Jönköping

Björn Wallentin

Platschef

0733-73 60 55
bjorn.wallentin@sandahls.com

Jonas Lindberg

Trafikledare

0733-73 60 43
jonas.lindberg@sandahl.com

Hans Malm

Terminalförman/Trafikledare

0733- 73 60 44
hans.malm@sandahls.com

Sandra Sjökvist

Administratör

0733-73 60 64
sandra.sjokvist@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Västerås

Claes Hjalmarson

Platschef
0733-73 60 53
claes.hjalmarson@sandahls.com

Andreas Mayer

Trafikledare

0733-736018
andreas.mayer@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Luleå

Kundtjänst

0920-25 30 01
info@luleakombiterminal.se

Jan Pettersson

Platschef, Trafikansvarig Norrland

0733-73 60 91
jan.pettersson@sandahls.com

Tobias Johansson

Trafikledare

0733-73 60 84
tobias.johansson@sandahls.com

Magnus Rönnqvist

Trafikledare

0733-73 60 51
magnus.rönnqvist@sandahls.com

Jonas Rydberg

Trafikledare

0733-73 60 92
jonas.rydberg@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Sundsvall

Kundtjänst

0733-73 62 90
sundsvallkombi@sandahls.com

Anders Nygren

Platschef

0733-73 60 93
anders.nygren@sandahls.com

Andre Snickars

Trafikledare & Fordonsansvarig

0733-73 60 34
andre.snickars@sandahls.com

Erik Alexi

Trafikledare

0733-73 60 86
erik.alexi@sandahls.com

Owe Nordqvist

Trafikledare

0733-73 60 94
ove.nordqvist@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Söderhamn

Jimmy Kollin

Trafikledare, Söderhamn

0709-25 63 18

jimmy.kollin@sandahls.com

 

Mikael Jernberg

Trafikledare, Söderhamn

0703-60 00 71

mikael.jernberg@sandahls.com

Trafikkontor/Kombiterminal - Umeå

Kundtjänst

0733-73 60 85

umeakombiterminal@sandahls.com

Erik Lögdström

Platschef

0733-73 60 95
erik.logdstrom@sandahls.com

Jonny Berglund

Trafikledare

0733-73 60 96
jonny.berglund@sandahls.com

Adam Fältskog

Trafikledare

0733-73 60 87
adam.faltskog@sandahls.com

Timmy Lundström

Trafikledare

0733-73 60 54 
timmy.lundstrom@sandahls.com